USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Hostel Tavares Cabo Frio Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Hostel Tavares

Förhandsbokning
2026-08-03
2026-08-04

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

15

Hostel Tavares


Hotellet Hostel Tavares Cabo Frio är beläget endast 1 km från Feira de Artesanato och mindre än 5 minuter till fots från Casa-Ateliê Carlos Scliar museum.

Cabo Frios centrum kan nås inom 10 minuters promenad. Du hittar populära turistattraktioner som Boulevard Canal mindre än 400 meter bort. Du kommer att befinna dig en kort bit från Nossa Senhora da Guias kapell.

Rummen har matplats, samt minibar för din bekvämlighet. För mer bekvämlighet erbjuds separat toalett och dusch.

Restaurangen Kento Cozinha Oriental ligger cirka 5 minuter till fots från Tavares i Cabo Frio och serverar asiatiska rätter.

  • Flygplatser
  • Cabo Frio Flygplats
    10 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Helt rökfritt
  • Gratis Wi-Fi

På rummet

  • Gratis Wi-Fi i rummet
  • Minibar

Hotellregler

Incheckning: från 09:00 till 14:00
Utcheckning: från 06:00 till 12:00

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Hostel Tavares?

    Det tar 10 minuter till fots att komma från hotellet Hostel Tavares till centrum.
  • 🕗

    Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Hostel Tavares?

    Gästerna på hotellet Hostel Tavares måste checka ut vid 12:00.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Hostel Tavares?

    Hotellet Hostel Tavares erbjuder Tvåbäddsrum och Studio att välja mellan.
  • Vilken avbokningspolicy erbjuder hotellet Hostel Tavares?

    Hotellet Hostel Tavares erbjuder gratis avbokning. För mer information, kontakta hotellpersonalen.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-08-03
2026-08-04

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Hostel Tavares, Brasilien

Rua Marechal Floriano 91, Cabo Frio, Brasilien

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © allriodejaneirohotels.com

All rights reserved